از کجا کتاب بخریم؟

دسته بندی ها :
از کجا کتاب بخریم؟
از کجا کتاب بخریم؟ بهترین بانک کتاب کدام است؟ بهترین فروشگاه آنلاین کتاب کدام است؟ چگونه بهترین انتخاب برای خرید کتاب انجام دهیم؟ آیا فروشگاه کتاب نیز استانداردهایی دارد؟
برای اینکه به پاسخ این سوال ها برسیم، ابتدا باید نیازهای خود را از یک فروشگاه کتاب خوب بشناسیم، سپس به سراغ پاسخ این سوال برویم: یک بانک کتاب خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
شما معمولا نیاز دارید از یک کانال اطلاعاتی موثق، در انتخاب کتاب راهنمایی شوید. این کانال اطلاعاتی می تواند فروشنده یک مغازه باشد، یا تحلیل کتاب های سایت لیمولایو!
مهم است که اطلاعاتی که به شکا داده می شود، کاملا بی طرفانه باشد، نه از روی غرض ورزی یا تبلیغ! حال به سراغ ویژگی های یک فروشگاه کتاب خوب برویم:

جامع بودن

یک فروشگاه خوب تنوع خوبی از کتاب‌ها و نشرهای مختلف دارد. از شیر مرغ گرفته تا جان آدمیزاد، از کتاب‌های تست گرفته تا کتب تمرین و شب امتحان و حتی لوح‌های فشرده آموزشی.اگر چنین فروشگاهی را پیدا کردید، از دستش ندهید چون شما را از شر سفارش به هزارتا سایت و این در و آن در زدن نجات می‌دهد و شما با خیال راحت می‌توانید حتی کتاب‌های کل سه سال آماده شدن برای کنکور را یک‌جا بخرید و دلتان را قرص کنید.

تنوع محصولات

پیش‌تر هم دربارۀ این موضوع حرف زدیم. یک سوال مهم همیشه برای خرید کتاب کمک درسی ذهن ما را قلقلک می‌دهد: کدام نشر؟ یک فروشگاه خوب باید بتواند محصولات چندین نشر را به طور مداوم در اختیار کاربران بگذارد و امکان این که به راحتی بتوانند بین کتاب ها مقایسه کنند را به آن‌ها بدهد.
 برای مثال در بخش فروش کتاب فروشگاه دانش لند می‌توانیم این موضوع را به وضوح ببینیم. این فروشگاه با چندین نشر از گاج و خیلی سبز گرفته تا نشر خوشخوان و حتی سازمان سنجش و چندین ناشر دیگر همکاری می‌کند تا بتواند تنوع بسیاری از محصولات را ارائه دهد.

دسته‌بندی مناسب محصولات

به نظر ما این هم یکی از ویژگی‌های خوب هر فروشگاهی، مخصوصا فروشگاه‌های کتاب‌ است. این که یک فروشگاه بتواند به طور منظم و با دسته‌بندی دقیق محصولاتش را به شما معرفی کند می‌تواند شما را از ساعت‌ها خون دل خوردن نجات دهد و کمکتان کند تا انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

ارسال سریع و ارزان به سراسر کشور

تا به حال شده که روزها و هفته‌ها منتظر بستۀ پستی‌تان باشید؟ خیلی وضعیت سختی است. مخصوصا اگر کنکوری باشید و هر لحظه استرس اینکه چرا نمی‌توانید شروع کنید گریبان‌تان را بگیرد. پس  فروشگاه و بانک کتابی را انتخاب کنید که از این لحاظ هم مطمئن باشد.

انواع نحوه پرداخت

برای بعضی ها مهم است که بتوانند حتما پرداخت اینترنتی کنند. یا بعضی دیگر دوست دارند پرداخت بعد از تحویل کالا و کسب اطمینان از سلامت آن را به عنوان یک گزینه داشته باشند. در کل فروشگاه هایی که مجوز فعالیت دارند، معمولا بیش از یک روش پرداخت را برای راحتی شما در نظر می گیرند.

تخفیف

من خودم هم همین اواخر کنکوری بوده‌ام. قیمت کاغذ و کتاب روز به روز و هی لحظه به لحظه بالاتر می‌رود و با هر تجدید چاپی شما مجبورید مقداری بیشتر پول به پای کتاب‌ها بریزید. متاسفانه در مقطع دبیرستان هم، به خاطر تغییر نظام و محتوای کتب درسی، نمی‌توان از منابع دست دوم استفاده کرد.
پس بهترین راه برای دانش‌آموزان تخفیف گرفتن است. ولی از چه کسی؟ نشرها معمولا قیمت ثابتی برای کتاب‌هایشان در نظر می‌گیرند واگر بنا به تخفیف هم باشد فقط درصد کمی است و آن هم روی محصولات خودشان.

سخن آخر

این که شما در کجای مسیر تحصلی‌تان هستید زیاد فرقی نمی‌کند. اگر شما در این راه منابع درست و قابل اعتمادی را انتخاب کنید و  با اراده و اعتماد به نفس به تلاشتان ادامه دهید، آنچه را می‌خواهید حتما به دست می‌آورید. با آرزوی موفقیت برای همۀ شما.

مطالب مرتبط

نظرات شما